Wydrukuj tę stronę

Gimnazjaliści w świecie mediów

Napisała

16 marca wybraliśmy się do Opola, aby zwiedzić redakcję Nowej Trybuny Opolskiej oraz rozgłośnię Radia Opole.  Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w radiu. Naszym przewodnikiem był pan Tomasz Bazan - zastępca redaktora naczelnego, koordynator muzyczny Radia Opole. Niezwykle  interesująco opowiedział o historii radia, tajnikach pracy dziennikarzy. Wędrowaliśmy  korytarzami rozgłośni,  odwiedziliśmy archiwum mieszczące między innymi archiwalne nagrania koncertów z opolskiego festiwalu. Na dłużej zatrzymaliśmy się w studiu nagrań, które gościło wiele znanych nazwisk polskiej sceny muzycznej. Mieliśmy także możliwość podejrzeć dziennikarzy podczas nagrywania audycji, co wzbudziło nasze ogromne zainteresowanie.

Kolejnym punktem programu była wizyta w pobliskiej redakcji Nowej Trybuny Opolskiej.  Tutaj także mogliśmy zobaczyć, jak  wyglądała gazeta kilkadziesiąt lat temu, porównywaliśmy jej archiwalne numery ze współczesnymi. Dowiedzieliśmy się, jak przygotowuje się kolejny numer gazety, w jaki sposób pracują dziennikarze prasowi. 

Taki wyjazd z pewnością przybliżył nam zawód dziennikarza, uświadomił, jak wiele osób pracuje nad tym, aby gazeta mogła się ukazać, a audycja radiowa pojawić się w eterze.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Klasa II

Czytany 17812 razy