Wydrukuj tę stronę

GIM CUP 2016

Napisała

W tym roku Dzień Dziecka upłynął nam w stu procentach na sportowo. Dla naszych młodszych koleżanek i kolegów z PSP zorganizowaliśmy dawne gry i zabawy. Sami natomiast wzięliśmy udział w Turnieju Piłki Nożnej GIM CUP o Puchar Dyrektora Gimnazjum. Do rozgrywek przystąpiły wszystkie klasy Gimnazjum w Skorogoszczy. Celem turnieju była popularyzacja gry w piłkę nożną, promowanie zdrowego stylu życia,  wyłonienie zwycięzcy turnieju wśród dziewcząt i chłopców, integracja zawodników i drużyn. Turniej odbył się systemem gier „każdy z każdym” .

Po rozegraniu wszystkich meczów najlepsza okazała się klasa Ia. Nagrody indywidualne otrzymali: Grzegorz Grabas - najlepszy zawodnik, Dawid Alf - najlepszy bramkarz.

Uroczystego wręczenia nagród dokonał Dyrektor Gimnazjum w Skorogoszczy. Nagrodami w turnieju były: puchar dla najlepszej drużyny, statuetka dla najlepszego zawodnika i najlepszego bramkarza, medale dla wszystkich uczestników turnieju, nagroda dla najlepszego kibica.

Rywalizacja trwała kilka godzin, zawodnikom nie brakowało zaś ani zapału ani umiejętności. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym. Oprócz emocji sportowych mieliśmy przy tym także dużo zabawy.

Nad organizacją i przebiegiem turnieju czuwała klasa IIIa oraz pani Renata Pawlus i pani Katarzyna Zemełko.

                                                                                                                                                                                                   Klasa IIIa

Czytany 11201 razy